Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Co się wydarzyło w Raciążu?

2006-10-14 10:34:45

Powstanie Komitetu Wyborczego Wyborców Raciąz.eu

Komitet zarejestrowany jest w Raciążu w okręgu wyborczym nr 5.

Okręg stanowią następujące ulice:
Akacjowa, Działkowa, Jana Pawła II, 550-Lecia Raciąża, Leśna, Młodzieżowa, Nadrzeczna, Parkowa, 19 Stycznia, Szwedzka, Zawoda.

Kandydaci komitetu na radnych: Andrzej Staniszewski oraz Mariusz Godlewski

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2006-09-30 09:37:51

I Turniej Tańca Towarzyskiego Akcent

W dniu 30 września 2006 roku odbył się na hali sportowej w Raciążu I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Akcent 2006 pod patronatem Burmistrza Miasta Raciąża. Turniej zgromadził tancerzy z Warszawy, Pruszkowa, Gdyni, Bydgoszczy, Ciechanowa, Płońska, Ostrołęki, Olsztyna, Płocka oraz Szamotuł. Wystąpiła również para z Raciąża. Nasze miasto reprezentowali z sukcesem Marcin Skierkowski i Lidia Langiewicz, zajmując III miejsce w swojej kategorii. W zawodach wzięła także udział pochodząca z Raciąża Magdalena Szelągowska - w parze z Pawłem Lewandowskim w barwach klubu z Płońska oraz raciążanin Andrzej Wiśniewski w parze z Edytą Kwiatkowską również w barwach klubu Start Płońsk.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(14)Komentarze(0)

2006-09-15 00:31:53

Impreza z okazji powstania Zespołu Szkół w Raciążu

W dnie 15 września 2006 roku odbyła się na stadionie w Raciążu impreza z okazji oddania nowego budynki Zespołu Szkół w Raciążu. Zespół Szkół utworzono łącząc Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" z Zespołem Szkół Zawodowych. Organem nadzorującym Zespół Szkół jest Zarząd Powiatu Płońskiego.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(12)Komentarze(0)

2006-08-15 00:01:36

Odpust w Raciążu - 15 sierpnia 2006 roku

Jak co roku w sierpniu, także i w tym rok odbył się odpust w Raciążu. Odniosłem wrażenie, ze choć 15 sierpnia jest świętem i dniem wolnym od pracy, to jednak mniej osób niż zazwyczaj przybyło do miasta. Obwarzanki to potrawa nieśmiertelna zawsze kojarząca się z odpustami. Ciągle cieszą się popularnością. Cena 2 zł 50 groszy. Kolejki stały nie tylko po obwarzanki - również po różnego rodzaju ozdoby stały w kolejkach panie ...i panowie. Jedna rzecz zanikła na odpuście. Jeszcze 5-10 lat temu towarzyszył odpustowi huk korkowców i petard. Zdarzały się jeszcze kilka lat temu kapiszony. Kto jeszcze pamięta co to jest? Choć na straganach leżały pistolety podobne do korkowców, nie usłyszałem żeby ktoś z nich strzelał. Tradycja ginie ... Największą atrakcją jest odpust dla dzieci. Tych małych i nieco większych.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(14)Komentarze(0)

2006-08-12 00:27:07

Pub Malibu

Po wielu latach pojawiło się w końcu w Raciążu miejsce godne polecenia. W lokalu po kawiarni Herbowej otwarty został pub Malibu. Można w nim wypić piwo, zjeść pyszny kebab czy po prostu pogadać z przyjaciółmi. Można również obejrzeć na dużym ekranie mecz piłki nożnej lub koncert. Sprawdziliśmy - warto odwiedzić.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(8)Komentarze(0)

2006-06-01 23:54:41

Szynobusy w Raciążu czyli kolej - reaktywacja

W dniu 1 czerwca 2006 roku Koleje Mazowieckie przywróciły na trasie SIerpc Nasielsk przywróciły ruch pociągów. Dotychczasowa komunikacja zastępcza zmianieniona została na szynobusy typu VT-627, zakupione ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Każdy z nich wyposażony jest w 70 miejsc siedzących. Dziennie odbywa się pięć kursów. Bilety, prócz Nasielska, na całej trasie nabywać można będzie w szynobusie. Zgodnie z informacjami na rozkładach jazdy przewóz psa i roweru jest bezpłatny.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(7)Komentarze(0)

Strona: 25 z 26Przejdź do strony:1 ..... 23242526

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: