Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza

 

Wieści z Ratusza

Wieści z Ratusza

Co nowego w Urzędzie Miasta?

2012-08-16 17:05:04

Rada Miejska nie udzieliła absolutorium za rok 2011 burmistrzowi Raciąża

Burmistrz Raciąża Janusz Sadowski nie otrzymał absolutorium od Rady Miejskiej za wykonanie budżetu w roku 2011. O nieudzielenie absolutorium wnioskowała Komisja Rewizyjna. Komisja dokonała kontroli prawidłowości wykonania budżetu miasta za 2011 rok w oparciu o przedłożone dokumenty biorąc pod uwagę aspekt celowości, gospodarności i rzetelności wydatków zgodnie z podjętymi uchwałami Rady Miejskiej oraz Zarządzeniami Burmistrza Miasta.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2012-03-22 14:07:45

Stanowisko Rady Miejskiej w Raciążu w sprawie budowy elektrowni wiatrowych w naszym mieście

W dniu 21 marca 2012 roku odbyła się sesja Rady Miejskiej w Raciążu. Sesja trwała bardzo długo. Rozpoczęła się w środę o godzinie 17 a zakończyła się już w czwartek o godzinie 0.30. Na sesji Rada zajęła stanowisko w sprawie budowy elektrowni wiatrowej w Raciążu.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2012-01-03 00:22:48

Burmistrz informuje i czeka na wnioski w sprawie wiatraków tylko dlaczego w okresie świąteczno-noworocznym?

Kolejny raz okazało się, że o ważnych dla miasta sprawach mieszkańcy nie dowiedzą się ani z Pulsu Raciąża ani od radnych. Nie dlatego, że radni lub redaktor nie chcą się dzielić informacjami, ale dlatego, że nie są o nich informowani przez burmistrza, a co za tym idzie całe społeczeństwo nie posiada wiedzy o istotnych sprawach. Tylko dzięki postawie mieszkańców, którzy zjawili się na posiedzeniu komisji stałych Rady Miejskiej radni dowiedzieli się o tym, że znów ruszyła sprawa budowy elektrowni wiatrowych w Raciążu. Otóż inwestor w dniu 18 listopada 2011 roku złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowych o uwarunkowaniach dla budowy elektrowni wiatrowych w Raciążu do burmistrza Janusza Sadowskiego .

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2011-10-20 21:21:08

Biogazownia w Raciążu - rozmowy burmistrza

Burmistrz Janusz Sadowski podpisał umowę o poufności z firmą, z którą rozmawia o budowie w Raciążu biogazowni. Tylko po co umowa o poufności? Przecież ma być pięknie. Biogazownia będzie na kukurydzę a do miasta popłyną podatki. Tylko czy na pewno? Inni już mają takie zakłady. Narzekają na fetor i inne niedogodności. Uczmy się na błędach innych, nie pozwólmy burmistrzowi na wydanie zgody na tego typu zakład. Jaki jest w tym interes? Chyba nie urozmaicenie aromatów w mieście? Z takim biznesem idą potężne pieniądze. To prawda. Tylko co z tego będą mieli mieszkańcy miasta? Kolejny obrzydliwy zapach w powietrzu? Biogazownia miałaby być położona obok zakładu mleczarskiego, czyli w jej zasięgu powietrznym byłoby pół miasta, w tym osiedle na Jana Pawła II.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2011-09-20 22:05:24

Burmistrz powie "dziękuję" Termalowi?

Na jednej z ostatnich sesji Rada Miejska zajęła się propozycją burmistrza Sadowskiego utworzenia miejskiego zakładu ciepłowniczego jako zakładu budżetowego, którą burmistrz wniósł pod obrady Rady.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2011-09-16 21:57:08

Dyskusja na sesji w sprawie gazu w CEDROBIE

Podczas planowania inwestycji firmy CEDROB w Raciążu, zarówno radni jak i mieszkańcy byli informowani, iż powstanie tam wytwórnia pasz. Na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej dzięki informacji od mieszkańców miasta radni dowiedzieli się, że nie tylko wytwórnia tam powstaje, pojawiło się hasło przepompowni gazu płynnego. Z informacji uzyskanych od mieszkańców w trakcie sesji wynikało, iż zamontowane zostały na terenie CEDROBU gigantyczne zbiorniki do gazu, mogące pomieścić sześciuset tysięcy litrów gazu. Prawdopodobnie potrzebnych będzie kilka cystern kolejowych do napełnienia jednego zbiornika, których zamontowano trzy, każdy o pojemności 200 000 litrów.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 8 z 11Przejdź do strony:1 ..... 789 ..... 11

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: