Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Strefa mieszkańca

 

Strefa mieszkańca

Strefa mieszkańca

Świat tworzą ludzie. Także nasze miasto. Strefa mieszkańca jest miejscem, gdzie spotkasz Raciążaków z ich pasjami.

2014-03-26 15:24:23

Wywiad z przewodniczącym Rady Miejskiej panem Bogusławem Jeżakiem

Publikujemy wywiad z Panem Bogusławem Jeżakiem - mieszkańcem Raciąża, przewodniczącym Rady Miejskiej.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-03-25 15:22:02

Taniec to życie. Wywiad z Panem Krzysztofem Langiewiczem – nauczycielem i instruktorem tańca.

Krzysztof Langiewicz to jeden z raciąskich nauczycieli. Poza zajęciami w szkole jest także instruktorem tańca towarzyskiego. Swoją pasją zaraża młodych ludzi, którzy realizują dzięki niemu swoje marzenia by stać się zawodowymi tancerzami.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2013-11-18 17:36:19

Zespół Szkół STO w Raciążu. Wiedza i zawód w zasięgu ręki.

Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego, placówka oświatowa założona w sierpniu 1993 roku, dzięki staraniom dzisiejszego dyrektora mgr Andrzeja Nizielskiego i grupy współpracujących z nim pedagogów, już od samego początku prężnie się rozwija. Szkoła umożliwia uczniom korzystanie z bardzo nowoczesnej pracowni komputerowej, przystosowanej do multimedialnych zastosowań (przetwarzania obrazu, dźwięku i grafiki), uczy odpowiedzialności, uczciwości, otwartości, wspiera inicjatywy społeczne, rozwija umiejętności komunikacyjne swoich wychowanków, dba o ich rozwój fizyczny oraz ułatwia im integrację poprzez organizowanie krajowych i zagranicznych wycieczek.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2012-04-30 08:48:35

Wywiad z Jackiem Dalkiewiczem, poetą i mieszkańcem Raciąża- Witaj Jacku, na początku może krótko się przedstawisz użytkownikom portalu?

- Nazywam się Jacek Dalkiewicz . Jestem synem Tadeusza i Teresy. Urodziłem się 27 września 1973roku w Sierpcu. Mieszkam w Raciążu.

- Nie dodałeś, że jesteś poetą w sumie z dużym już doświadczeniem i dorobkiem w tej dziedzinie. Jak powstawały Twoje wiersze?

- Odpowiem krótko jak we wstępie do tomiku … całość wstępu będzie w tomiku..
Otóż moje wiersze powstały na kanwie przeżyć własnych i innych osób. W rozmowach z ludźmi, o ich problemach, uczuciach, kwestiach życia i śmierci, próbowałem wczuć się w ich stan psychiczny. Czekając na natchnienia– światła, głosu duszy, przeżyć ludzkich i swych własnych – tworzyłem poezję. Wiersze te chociaż są one proste, rytmiczne, to jednak posiadają głębię… Głębię ludzkiego życia. ……


- Pięknie powiedziałeś. Poetycko… W życiu każdego człowieka ważne są wartości i ludzie których na swej drodze spotyka. Na pewno i w Twoim życiu są ludzie, którym wiele zawdzięczasz. Komu dedykujesz swoje wiersze ???

- Całość wierszy dedykuję szczególnie moim rodzicom - Tadeuszowi i śp. Teresie Dalkiewicz , oraz całej rodzinie i bliskim osobom… Zaznaczę tu też, że to dzięki rodzicom ukaże się ten tomik poezji…

- Jak długo piszesz wiersze? Czy to potrzeba ostatnich lat czy też trwa już dłużej?

- Jak dobrze sięgam pamięcią to mój pierwszy wiersz napisałem w 1992r. Tak, to jest rocznica 20 lat mego pisania…

- W tę 20 rocznicę nastąpi wyjątkowe wydarzenie. Jak już informowaliśmy ukaże się tomik z twoją poezją…

- Tak, nastąpi to już niedługo. Wiąże się nie tylko z tą rocznicą. Oraz tomik ukaże się w 90 rocznicę urodzin mego Ojca ( 22 czerwiec 1922 r. ), i zbliżającą się w pierwszą rocznicę odejścia śp. mojej Mamy ( 10 sierpień 2011r.).

- Kiedy dokładnie tomik poezji będzie dostępny dla czytelników?

- Tomik ukaże się prawdopodobnie już w maju w Warszawskiej Firmie Wydawniczej- J. Wernik… J. Majdecki…. W bardzo dobrym i fachowym wydawnictwie…..

- Wiemy jednak, że to nie jest pierwsze drukowane wydanie Twoich wierszy. Gdzie do tej pory ukazały się?

- W wielu gazetach i czasopismach. Moje wiersze ukazały się między innymi w Echu Ojca Bernarda – u Ojców Pasjonistów oraz w Pulsie Raciąża . Kilka lat temu publikowane były w Głosie Raciąża i w Płońszczaku… Wcześniej „krążyły” wśród znajomych..

- Władysław Broniewski pisał, że poezja przychodzi w nocy, pachnie jaśminem i płynie cicha przez noce bezsenne. Jakie tematy przewijają się w Twojej poezji ? Co Cię inspiruje? Co powoduje, że siadasz i masz potrzebę pisania, przelania uczuć na papier i przekucia ich w wiersz?

- Tematyka wierszy jest różna. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie… odruch swego serca- lustro uczuć swej duszy…. Przewijają się między innymi tematy religijne, miłość, cierpienie, refleksyjne… tak jak życie, które płynie i niesie ze sobą historię uczuć każdego z nas.

- Bardzo dziękuję za rozmowę. Z niecierpliwością czekamy na tomik poezji i kolejne wiersze.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 2 z 2Przejdź do strony:12

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: