Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > 1,5 mln złotych dla Raciąża

 

Aktualności

Aktualności

1,5 mln złotych dla Raciąża

Na początku października w Raciążu miało miejsce spotkanie mieszkanców Raciąża z Panią premier Ewą Kopacz. Spotkanie to zaowocowało deklaracją ze strony władz o przyznanie miastu subwencji w wysokości 1,5 mln zł.
Na taką informację miasto długo czekało. Po spotkaniu z Panią premier Ewą Kopacz obiecano przyznanie miastu z budżetu państwa dofinansowania w wysokości 1,5 mln złotych. Kwota ta w znacznym stopniu podreperowałaby budżet miasta. Pieniądze mogłyby zostać przekazane na inwestycje, które Urząd chciał zrealizować w późniejszym terminie.

Otrzymanie tych pieniędzy nie jest prostym zadaniem jakby mogło się wydawać. Aby miasto otrzymało te pieniądze, musi przygotować poprawnie sporządzoną pełną dokumentację, na co konkretnie przeznaczy pozyskaną kwotę.

Procedura pozyskania pieniędzy jest żmudnym procesem. Na początku miasto musi złożyć wniosek do prezesa rady Ministrów o przyznanie dotacji dla samorządu z rezerwy Prezesa Rady Ministrów. Następnie należy przedstawić dokumenty stwierdzające posiadanie wkładu własnego w wysokości 20% pozyskanej sumy, co jest warunkiem koniecznym. Kolejnym krokiem jest otrzymanie pozytywnej opinii wszystkich organów, od których Urząd miejski może liczyć na dofinansowanie. Po pozytywnym zaopiniowaniu złożonych wniosków miasto może otrzymać subwencję.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: