Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Wystawa fotograficzna ,, Nauczyciele Raciąskich Szkół i Przedszkola”

 

Aktualności

Wydarzenia

Wystawa fotograficzna ,, Nauczyciele Raciąskich Szkół i Przedszkola”

Fotografie, to cenne pamiątki, które przypominają o niezwykłych ludziach i wydarzeniach. Okazję na wspomnienia mieli również mieszkańcy Raciąża, którzy przez ostatnie tygodnie mogli uczestniczyć w wystawie ,,Nauczyciele Raciąskich Szkół i Przedszkola”.
Wystawa fotograficzna, którą można było oglądać w Miejskim Centrum Kultury Rekreacji I sportu, została zorganizowana przez MCKSIR oraz Nauczycielski Klub Seniora. Na inaugurację uroczystości przybyli przedstawiciele Nauczycielskiego Klubu Seniora, Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta, dyrektor MCKSiR, proboszcz parafii Krajkowo, mieszkańcy Raciąża i okolicznych miejscowości. W swoich krótkich wystąpieniach Burmistrz Godlewski, proboszcz Zbigniew Kluba, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Staniszewski, wicedyrektora STO Włodzimierz Kosiorek, Artur Adamski oraz Jana Chądzyńskie przypomnieli historię raciąskich placówek oświatowych, złożyli podziękowania wszystkim, którzy pomogli przy organizacji wystawy oraz zachęcali do wpisów do księgi pamiątkowej przygotowanej specjalnie na to wydarzenie.

Przybyli goście z wielkim entuzjazmem przyglądali się rozwieszanym fotografiom w sali MCKSiR, ukazujących mieszkańców od roku 1939. Zdjęcia z wystawy pochodzą z archiwów raciąskich szkół, przedszkola oraz od osób prywatnych. Na zdjęciach znaleźć można nie tylko siebie z przed lat, ale i swoich znajomych, rodzinę, nauczycieli. Fotografie stanowią także skarbnicę wiedzy historycznej. Zdjęciach obrazują zmieniającą się rzeczywistość zaobserwować, trendy w kulturze oraz samą szkoła. W trakcie wystawy uczestnicy pozowali także do zdjęć pamiątkowych, które trafią jak pozostałe do archiwum na uwiecznienie tego momentu.

Taka wystawa jest niezwykle cenną lekcją historii. Dzięki takim inicjatywom uczniowie na wyciągnięcie ręki mogą dotknąć historii miasta i zmieniającej się rzeczywistości.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: