Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej W Raciążu.

 

Aktualności

Wydarzenia

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej W Raciążu.

Po 39 latach mieszkańcy Raciąża ponownie powitali Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Przez dwa dni parafianie z miasta i gminy Raciąż mogli czuwać przy Maryi.
Na powitanie obrazu przybyły tłumy wiernych. Wśród licznych gości prócz mieszkańców Raciąża i okolic, którzy witali Obraz byli zarówno przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa, asysty procesyjnej, dzieci komunijne, , ochotniczej straży pożarnej, delegacje szkół.

,,Witamy Cię Maryjo w naszej wspólnocie parafialnej, przez Ciebie zapraszamy Twojego Syna do naszego życia; przez Ciebie mówimy do Jezusa: bądź z nami w każdy czas. Dziś Patrzymy w Twoje oczy Matko.” – tak po 39 latach Czarną Madonnę przywitał proboszcz parafii, ks. Wiesław Kosiński. Swój głos zabrał również Biskup Płocki ks. Piotr Libera, który podkreślał, że ,, Maryja została wybrana przez Boga na Matkę Króla. Godność Królewska Maryi polega na uczestnictwie w godności królewskiej Syna, a (…) Królestwo Jezusa nie polega na tym, aby Mu służono, ale by służyć. Polega na służeniu drugiemu, dlatego w Wieczerniku umył nogi swoim uczniom. On będzie służyć ludziom aż po krzyż. I tak stanie się Chrystus - Królem w cierniowej koronie, panującym z drzewa krzyża, gotowym służyć aż do śmierci”.

W trakcie uroczystej mszy powitalnej Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, swoje kazanie wygłosił Biskup płocki oraz proboszcz parafii Raciąż. W czasie nabożeństwa przyniesiono dary ołtarza, wśród nich pozłacany kielich z pateną, który ofiarował najstarszy kapłan pochodzący z parafii, ks. Tadeusz Sławiński. Wierni przez całą noc, aż do momentu przekazania Obrazu Czarnej Madonny w niedzielę 23.08.2015 do parafii w Siemiątkowie mogli przy Niej czuwać.

Uroczyste zakończenie Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Diecezji Płockiej będzie miało miejsce 11 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w Płockiej Bazylice Katedralnej przy udziale członków Episkopatu Polski, duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego, sióstr zakonnych i seminarzystów oraz wiernych świeckich z Diecezji Płockiej.

Serdeczne podziękowania za zorganizowanie całego wydarzenia należą się zarówno mieszkańcom, straży, każdemu kto pomagał przy przyjęciu Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: