Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > „Świat takich nauczycieli chwalił i chwali, którzy ucząc chodzili, a ch ...

 

Aktualności

Aktualności

„Świat takich nauczycieli chwalił i chwali, którzy ucząc chodzili, a chodząc nauczali’ - Zakończenie roku – technik turystyki wiejskiej

Dwudziestego czerwca 2015 roku absolwenci technika turystyki wiejskiej z Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu mieli swój wielki dzień – uroczyste zakończenie roku w Karczmie Retro w Kraszewie – Gaczułtach, miejscu o urzekającym wystroju i niepowtarzalnym klimacie.
Imprezę otworzył dyrektor szkoły, pan Andrzej Nizielski. Po powitaniu zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: wybitny lekarz, menadżer służby zdrowia i samorządowiec, pan Paweł Obermeyer, wicedyrektor, pan Krzysztof Kuskowski, przedstawiciele Rady Pedagogicznej i słuchacze, przyszedł czas na podziękowania, kwiaty oraz okolicznościowe przemówienia. Nie obyło się bez wielu ciepłych słów skierowanych do absolwentów, gratulacji i życzeń wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. Łzy wzruszenia zakręciły się w oczach niejednego z nich, gdy dumnie kroczyli po odbiór nagród za wybitne wyniki w nauce. Świadomi, że pewien etap ich życia nieuchronnie dobiegł końca, pełni nadziei na lepszą przyszłość wiążącą się ze zdobyciem nowych, cennych w dzisiejszym świecie kwalifikacji, Po części oficjalnej dla słuchaczy, Rady Pedagogicznej oraz gości przygotowany został smaczny poczęstunek.Niezwykła atmosfera tego dnia udzieliła się wszystkim. Wspólnie wymieniali się wrażeniami, opowiadali o planach na przyszłość oraz możliwości dalszej edukacji.

Autorami sukcesu absolwentów, którzy po dwuletnim cyklu kształcenia mogli odebrać dyplomy i świadectwa ukończenia szkoły jest grupa znakomitych specjalistów w swojej dziedzinie, pedagogów z wieloletnim stażem, których wiedza, umiejętności, doświadczenie oraz determinacja i sumienność w realizacji postawionych sobie celów zasługuje na docenienie. Ich codzienny trud, wzorowe wykonywanie obowiązków i troska o słuchaczy przełożyły się na bardzo dobre wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W podziękowaniu za rzetelną pracę, serdeczność, wyrozumiałość i tolerancyjność w stosunku do wychowanków oraz dzielenie się bogatą wiedzą teoretyczną i praktyczną otrzymali oni nagrody pieniężne oraz książkę autorstwa, pani Katarzyny Maludy pt,, Rok 1863. Opowieści o miłości wojnie i gotowaniu"

Absolwentom gratulujemy bardzo dobrych ocen, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i profesjonalizm. Najwyższe wyniki kształcenia osiągnęli:Absolwenci mają za sobą zdany egzamin pisemny w formie elektronicznej z kwalifikacji T.7 (Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich) oraz T.8 (Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego). W czerwcu przystąpili także do państwowego egzaminu praktycznego, którego wynik poznają pod koniec sierpnia. Dzięki zespołowi specjalistów, świetnie przygotowanych merytorycznie do powierzonych im zadań, cechujących się otwartością i indywidualnym podejściem do wychowanków słuchacze zostali doskonale przygotowani do przyszłej pracy. Ciekawa forma prowadzonych zajęć sprawiła, że z łatwością przyswoili oni niezbędną wiedzę z zakresu prowadzenia produkcji rolniczej i działalności turystycznej na obszarach wiejskich. Poznali zasady organizacji imprez i usług turystycznych, łącznie z kompleksową obsługą klienta, świadczeniem usług żywieniowych i noclegowych oraz sposoby wyszukiwania atrakcji turystycznych. W programie przewidziane zostały zagadnienia z zakresu podstaw przedsiębiorczości, ekonomii i marketingu. Słuchacze przyswoili także zawodowy język obcy tak, aby w sposób zrozumiały i poprawny pod względem gramatycznym i leksykalnym formułować wypowiedzi, analizować krótkie teksty pisemne i sprawnie komunikować się w środowisku pracy, korzystając z obcojęzycznych źródeł informacji.

Niewątpliwą atrakcja dla absolwentów szkoły było uczestnictwo w systematycznie organizowanych przez dyrekcję wycieczkach krajowych i zagranicznych będących niepowtarzalną okazją do zapoznawania się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, obejrzenia zabytków i malowniczych zakątków świata – bogatej fauny i flory widzianej dotychczas tylko na kartach książek. Wyjazdy i podróże edukacyjne umożliwiały zawarcie znajomości z osobami zajmującymi się turystyką, uzyskanie informacji na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz integrację z kolegami z grupy w czasie wieczorków zapoznawczych i dyskotek.

Przeżycia związane z wizytami w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach są nie do przecenienia, a doświadczenie i wiedza zdobyta przez absolwentów z pewnością zostaną wykorzystane w przyszłej pracy. Publiczna Szkoła Policealna zapewnia także interesujące formy zaliczenia praktyk zawodowych. W trakcie wyjazdów rekreacyjnych słuchacze mogą samodzielnie zaplanować trasę wycieczek wcielając się w role przewodnika. Stanowi to ciekawą alternatywę dla tradycyjnego modelu nauczania polegającego na przyswajaniu wiedzy w murach szkolnych bez możliwości wykorzystania jej w praktycznym działaniu. To świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Coraz większa część społeczeństwa szuka zacisznego miejsca, aby odpocząć i zregenerować siły, a codzienne życie i pośpiech sprawiają, że sami nie mają chwili, by zorganizować swój wolny czas. Turystyką wiejską to każda forma turystyki odbywająca się w środowisku wiejskim i wykorzystująca jego walory, przyrodę, krajobraz, czy też kulturę. Po ukończonej edukacji będziesz doskonale przygotowany do samodzielnej organizacji imprez i usług turystycznych, a także do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością.

Szukasz ciekawego kierunku z możliwością podjęcia w przyszłości interesującej i pewnej pracy? Lubisz podróżowanie, morskie wojaże, wycieczki krajowe i zagraniczne? Chciałbyś zdobywać wiedzę od wykwalifikowanej, doświadczonej kadry, stawiającej na pierwszym miejscu twoje potrzeby i pomagającej ci w rozwiązywaniu problemów? Spełnij swoje marzenia! Zapisz się do Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu na kierunek technik turystyki wiejskiej, zdobędziesz nowe umiejętności, poznasz ciekawych ludzi z którymi nie będziesz chciał się rozstać. Istnieje możliwość kontynuacji nauki na studiach rolniczych, a dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe daje pełne uprawnienia rolnicze uznawane na terenie całej Unii Europejskiej. Nie zwlekaj! Jeżeli posiadasz wykształcenie średnie, to idealna szansa dla ciebie!.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: