Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Kupalnocka 2015

 

Aktualności

Aktualności

Kupalnocka 2015

Po raz pierwszy w Raciążu odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Folklorystyczne „Kupalnocka” 2015. Zespoły z Czarnogóry, Grecji, Litwy i Polski zaprezentowały mieszkańcom swoje artystyczne programy.
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Kupalnocka” to festiwal, który jest wpisany w kalendarz wydarzeń kulturalnych Mazowsza jako barwne spotkania artystów i publiczności poświęcone poznawaniu i promocji folkloru. Pierwszy raz wydarzenie to, miało miejsce w 1992 roku. Od tego czasu raz w roku mieszkańcy Mazowsza mają okazję podziwiać występy artystów z Polski i świata. W tym roku po raz pierwszy Kupalnocka zawitała również do Raciąża. W ramach XXIV Międzynarodowego Spotkania Folklorystycznego KUPALNOCKA 2015 międzynarodowe artystyczne zespoły odwiedziły trzy Mazowieckie miasta: Ciechanów, Raciąż i Serock.
W piątek 26 czerwca o godz. 15 ulicami miasta wyruszył barwny korowód artystów z Czarnogóry, Litwy i Grecji, który poprzedziły spotkania artystów w instytucjach i z władzami miasta. O 19.00 przy Urzędzie Miejskim w Raciążu rozpoczęła się główna część, czyli koncert galowy. Pierwszą w Raciążu Kupalnockę otworzył Burmistrz Miasta Raciąża Mariusz Godlewski oraz wójt gminy Raciąż Ryszard Giszczak. Organizatorom na scenie towarzyszyli zaproszeni goście: starosta powiatu płońskiego Andrzej Stolpa, przewodniczący rady powiatu Jan Mączewski, oraz Piotr Pniewski, prezes Banku Spółdzielczego w Raciążu, głównego sponsora wydarzenia. Burmistrz miasta - Pan Mariusz Godlewski nie ukrywał zadowalania z faktu, że Kupalnocka zawitała do Raciąża. Wydarzenie to, idealnie wpasowało się w główną ideę, czyli II jarmark Raciąski.
Mieszkańcy Raciąża mogli podziwiać występy zespołów takich jak: Ludowy Zespół Artystyczny, „Gaja” z Litwy, „Pljevlja” z Czarnogóry, „Liko Elidion” z Grecji oraz Ludowy Zespół Artystyczny Ciechanów. Imprezę poprowadził znany polski prezenter telewizyjny i radiowy oraz aktor Tomasz Bednarek ( znany choćby z Klanu). Wieczorem po koncercie, do późnych godzin odbyła się zabawa taneczna.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: