Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > Znikną bariery architektoniczne w Raciążu

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

Znikną bariery architektoniczne w Raciążu

Wysokie krawężniki to zmora wielu chodników w Raciążu. Burmistrz – Mariusz Godlewski ma w planach szereg inwestycji drogowo-chodnikowych, które mają ułatwić codzienne życie mieszkańcom Raciąża.
Włodarz Raciąża wielokrotnie spotykał się z prośbami raciążan o interwencję w tej kwestii, która jest uciążliwa dla wielu z nas w codziennym życiu. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Burmistrz Godlewski dołożył wszelkich starań, aby zmienić infrastrukturę miasta. Program modernizacji chodników opiewa na kwotę ok. 114 000 zł. Z budżetu miasta przeznaczono na ten cel 44 000zł. Drugą część pieniędzy stanowić ma dofinansowanie, o które stara się Urząd Miejski. Pozyskane pieniądze z zakresu likwidacji barier architektonicznych i urbanistycznych mają przede wszystkim zlikwidować stare, wysokie i niefunkcjonalne krawężniki. Jedną z remontowanych ulic, będzie ulica Kilińskiego.

Zmiany związane z remontem raciąskich chodników wiążą się oczywiście z utrudnieniami w ruchu. Niestety, aby miasto zyskało nowy bardziej estetyczny wygląd jest to nieuniknione. Dzięki przeprowadzonym remontom zmodernizowane zostaną trakty dla pieszych, a przejścia będą wyrównanie z poziomem ulicy krawężników. Ułatwi to mieszkańcom Raciąża mobilność i zwiększy ich bezpieczeństwo. Planowane inwestycje drogowo-chodnikowe są szczególnie ważne w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz matek z dziećmi.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: