Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > Konwent wójtów i burmistrzów w Raciążu

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

Konwent wójtów i burmistrzów w Raciążu

II konwent wójtów i burmistrzów powiatu płońskiego odbył się 29.04.2015. Samorządowcy spotkali się tym razem w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu.
Wójtowie i burmistrzowie spotykają się regularnie na organizowanych konwentach, aby porozmawiać o najważniejszych sprawach samorządów. Jest to doskonały sposób szukania rozwiązań najważniejszych sprawach i wypracowania wspólnego stanowiska. Gospodarzem II konwentu wójtów i burmistrzów był burmistrz Raciąża – Mariusz Godlewski. Wśród gości zaproszonych byli min.: Paweł Obermayer – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Andrzej Stolpa – Starosta Powiatu Płońskiego i Jan Mączewski – Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego.

II konwent otworzył Przewodniczący Konwentu i Wójt Gminy Załuski – Romuald Woźniak. Podziękował za zorganizowanie spotkania w Raciążu gospodarzowi - Mariuszowi Godlewskiemu, a następnie przedstawił program spotkania. Bezpieczeństwo, ochrona środowiska, lokalna współpraca w ramach grupy działania i nowa perspektywa finansowa były głównymi tematami rozmów w trakcie spotkania samorządowców. Wiele pytań dotyczyło również nowej perspektywy finansowej i programów wdrażanych przez Mazowsze. Gminy i powiaty aktywnie starają się przygotować do nowych działań i pozyskiwania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Najważniejszymi punktami obrad, prócz rozmów toczących się pomiędzy samorządowcami, były wystąpienia zaproszonych gości. Dyrektor Naczelny SP ZZOZ w Płońsku - Józef Świerczek, omówił sytuację ekonomiczno-usługową szpitala w Płońsku, a także stan zdrowia mieszkańców powiatu płońskiego. Piotr Leonarcik- Komendant Policji w Płońsku omówił kwestię bezpieczeństwa ludności w powiecie płońskim. Mirosław Skrzynecki - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Płońsku- odniósł się do zmian w prawie budowlanym. Jednym z ostatnich podjętych tematów była sprawa przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016, o których mówił Dziekan Dekanatu Płońskiego - Ks. Zbigniew Sajewski i pan Mariusz Szuper.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: