Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Majówka 2015

 

Aktualności

Wydarzenia

Majówka 2015

Majówka to okres otwierający sezon imprez plenerowych. Z tej okazji i w tym roku w Raciążu nie zabrakło licznych atrakcji przygotowanych przez Urząd Miejski w Raciążu oraz Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.
W ramach imprez plenerowych w Raciążu odbyło się kilka ciekawych wydarzeń. Po raz XVI odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski - Memoriał Romana Siemińskiego, który zwyciężył Czech Alois Kankovsky (Whirpool Author), pokonując Konrada Dąbkowskiego (ActiveJet Team) oraz Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Fuji). Dla sympatyków kolarstwa przewidziano także wyścigi amatorów. W czołowej trójce znaleźli się: przewodniczący Rady Miejskiej, pan Andrzej Staniszewski, pan Janusz Chłopik oraz wiceburmistrz, pan Paweł Rybka.

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, jak co roku przygotowało moc atrakcji: działania animacyjne o charakterze nawiązującym do święta flagi (tworzenie biżuterii i wiatraczków w barwach narodowych, kolorowanki patriotyczne), malowanie twarzy, gry planszowe, quizy, a także kącik malucha.

O godzinie 16, w Miejskim Parku rozpoczęła się tradycyjna Majówka dla mieszkańców Raciąża i okolic, trwająca aż do późnych godzin nocnych. Na scenie zaprezentowało się wiele zespołów: Calibra, Gesek, Faktor, Fenix i dj Chester. Gwiazdą, imprezy była grupa D-Bomb. Talentami wokalnymi mogli pochwalić się mieszkańcy Raciąża dla których organizatorzy - Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu oraz Urząd Miejski w Raciążu przygotowali konkurs karaoke. W zmaganiach wzięło udział sześć osób: Laura Gburczyk, Angelika Kowalska, Michał Wawrowski, Dominika Karwowska, Alicja Błaszczak, Marta Białecka, spośród których pierwsze trzy miejsca zajęli odpowiednio: Michał Wawrowski, Angelika Kowalska i Laura Gburczyk.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: