Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Co nowego w Miejskim Przedszkolu w Raciążu?

 

Aktualności

Wydarzenia

Co nowego w Miejskim Przedszkolu w Raciążu?

W ostatnich miesiącach przedszkolaki nie mogły narzekać na nudę, zorganizowano dla nich moc atrakcji, w postaci imprez, wycieczek oraz spotkań z artystami. Bardzo radosnym wydarzeniem był dla nich pierwszy dzień wiosny. Barwnym korowodem, śpiewając piosenki, pomaszerowali do parku, by zgodnie z tradycją utopić marzannę, pożegnać zimę i powitać długo oczekiwaną wiosnę.
Pierwszego czerwca dzieci z grupy Rybek i Biedronek odwiedziły przychodnię weterynaryjną i zapoznały się z pracą weterynarza. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca weterynarza oraz przychodnia weterynaryjna. Pan weterynarz Krzysztof Zieliński pokazał przedszkolakom wyposażenie lecznicy , a także jak wygląda wizyta czworonoga u lekarza.
W czerwcu teatr MAGIK przybliżył przedszkolakom zasady bezpieczeństwa. przedstawienie teatralne pt. „ Egzamin z bezpieczeństwa Tygryska Benjamina” pokazał dzieciom jak należy zachować się w przypadku zagrożenia. W przedstawieniu pojawiły się elementy edukacyjne, min. nauka prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych.
Niezapomnianym wydarzeniem dla najmłodszych była także wycieczka do miejscowej apteki. Dzieci zostały bardzo życzliwie przywitane przez cały personel.Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki uzyskując wiele interesujących informacji, zapoznały się z pracą apteki, a na koniec otrzymały prezenty. Wycieczkę można zaliczyć do udanych, dzięki życzliwości pani magister Elżbiety Zalewskiej, która poświęciła swój cenny czas i zgodziła się gościć dzieci wraz z opiekunami w swoim zakładzie.

Dwudziestego drugiego kwietnia z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, przedszkolaki posadziły ozdobne kwiaty. Celem akcji było promowanie postaw proekologicznych. Była to również doskonała okazja do przedstawienia zagrożeń dla naszej planety i dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem jej mieszkańców.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: