Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

Aktualności

Wydarzenia

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Po raz 38 odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. I tym razem udział w nim wzięli uczniowie z Raciąskich szkół.
12.05.2015r. w Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie odbyły się eliminacje powiatowe do 38 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu. W turnieju rywalizowali ze sobą uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z terenu powiatu płońskiego. Uczniowie podzieleni zostali na dwie kategorie, w których udział wzięło 12 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz 12 trzyosobowych drużyn z gimnazjów.

Po przejściu kilku etapowego turnieju, w finale czekały na uczestników ostateczne zadania. Musieli pokonać 8-elementowy tor przeszkód i wypełnić test wiedzy odnośnie ruchu drogowego. Tor przeszkód składał się z: równoważni, korytarza z desek, bramki wiszącej, przedmiotu do przewożenia, slalomu z ograniczeniem, pochylni, slalomu kółkowego (tzw. żmijka) i tarki. Poprawność wykonywania zadań przez uczestników na torze nadzorowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Płońsku. Test wiedzy, był testem jednokrotnego wyboru. Obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz kolejności przejazdu na skrzyżowaniach.

Po zliczeniu punktów za test oraz tor przeszkód drużyna Szkoły Podstawowej w Raciążu zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do turnieju rejonowego. W jej skład wchodzili: Krystian Fijałkowski, Piotr Ambrochowicz, Aleksandra Kruszewska, Kamila Siemiątkowska. Opiekunami drużyny byli - I. Sadowska, E. Wasilewska. Natomiast drużyna Publicznego Gimnazjum w Raciążu zajęła VII miejsce, w składzie : Przemysław Sadowski, Paweł Marszał, Angelika Kowalska. Opiekunem uczniów był Ryszard Kalinowski.

Celem turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze zarówno pieszych, jak i kierujących. Akcja ta, ma przede wszystkim uświadomić młodych ludzi, jak należy poruszać się w ruchu drogowym, tak aby nie stwarzali zagrożenia dla siebie i innych.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: