Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Marsz Gwieździsty 2015

 

Aktualności

Wydarzenia

Marsz Gwieździsty 2015

16 maja 2015r. odbyła się druga edycja „Marszu Gwiaździstego – pieszo, konno, kajakiem, rowerem przez powiat płoński”, w której udział wzięło 50 mieszkańców Raciąża, w tym burmistrz Mariusz Godlewski.
Spośród 12 gmin Powiatu Płońskiego w imprezie udział wzięło 7 gmin w tym: Sochocin, Joniec, Nowe Miasto, Płońsk, Baboszewo, Dzierzążnia, Gmina i Miasto Raciąż oraz Lokalna Grupa Działania – Przyjazna Mazowsze .Trasa obrana przez Gminę Miasto Raciąż obejmowała 40 km i biegła przez Raciąż, Półka Raciąż, Koziebrody i Gralewo.

Impreza polegała na przejeździe wyznaczonej trasy przez ciekawe miejsca. Marszu „Bliżej historii. Bliżej natury” rozpoczął się o godzinie 8:00 przed Urzędem Miejskim w Raciążu, a zakończyła w Gralewie. Swoją wyprawę uczestnicy rozpoczęli od zwiedzenia miejsc związanych z II wojną światową, w związku z jej 70 obchodami. Następnie grupa wyruszyła do gospodarstwa agroturystycznego „Sielanka” gdzie został przeprowadzony qiuz przyrodniczy, w którym do wygrania były nagrody Kolejnym etapem trasy były: Koziebrody i tamtejszy Kościół z 1880 roku, Łempin i ruiny dworku. Na samym końcu uczestnicy Marszu odwiedzili Kościół pod wezwaniem św. Małgorzaty oraz miejsca byłego obozu pracy dla ludności polskiej i żydowskiej w Gralewie. Tam czekał także na uczestników posiłek przygotowany przez tutejszego Proboszcza - ks. Jana Piotrowskiego. Po powrocie do Raciąża uczestnicy przejechali do Lisewa na piknik podsumowujący Marsz. Zastępca Burmistrza Miasta Raciąża - Paweł Rybka wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale.

Urząd Miejski w Raciążu chciałby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Marszu Gwiaździstego na terenie Miasta i Gminy Raciąż. Szczególne podziękowania należą się:

- pani Bernadetcie Leszczyńskiej,
- Gospodarstwu Agroturystycznemu „Sielanka”,
- Proboszczowi Parafii Koziebrody - ks. Władysławowi Majewskiemu,
- Proboszczowi Parafii Gralewo - ks. Janowi Piotrowskiemu,
- Dawidowi Smoleńskiemu, Grzegorzowi Wawrowskiemu i Jakubowi Kornackiemu z OSP w Raciążu,
- Policjantom z Komisariatu Policji w Raciążu.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: