Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Wieści z przedszkola

 

Aktualności

Wydarzenia

Wieści z przedszkola

W ostatnich miesiącach przedszkolaki nie mogły narzekać na nudę, zorganizowano dla nich moc atrakcji, w postaci imprez, wycieczek oraz spotkań z artystami. Bardzo radosnym wydarzeniem był dla nich pierwszy dzień wiosny. Barwnym korowodem, śpiewając piosenki, pomaszerowali do parku, by zgodnie z tradycją utopić marzannę, pożegnać zimę i powitać długo oczekiwaną wiosnę.
Trzydziestego pierwszego marca 2015 roku dzieci po raz kolejny uczestniczyły zajęciach muzycznych pod tytułem „Frak i Batuta, prowadzonych przez artystów Agencji „MAT” z Olsztyna. Przedszkolaki dowiedziały się kim jest dyrygent, i jakie są jego atrybuty, przekonały się, na czym polega praca w orkiestrze oraz mogły spróbować swoich sił grając na różnych instrumentach. Zdobytą wiedzą wykazały się podczas konkursu muzycznego, a na zwycięzców czekały nagrody.
Piętnastego kwietnia 2015 roku dzieci obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu studia artystycznego "TAK" pod tytułem "Koziołek Matołek wyrusza w świat". Spektakl miał charakter interaktywny – zawierał elementy języka angielskiego. Dzieci wraz z podróżującym po świecie, głównym bohaterem bajki poznały kolory, cyfry, alfabet oraz podstawowe zwroty grzecznościowe w języku obcym. W przedstawieniu pojawiły się również elementy edukacyjne: nauka prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych, wyjaśnienie, że kradzież to przestępstwo za które czeka kara. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a na ich twarzach widoczny był uśmiech. Występ aktorów z Teatru TAK, z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
Niezapomnianym wydarzeniem dla najmłodszych była także wycieczka do miejscowej apteki. Dzieci zostały bardzo życzliwie przywitane przez cały personel. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki uzyskując wiele interesujących informacji, zapoznały się z pracą apteki, a na koniec otrzymały prezenty. Wycieczkę można zaliczyć do udanych, dzięki życzliwości pani magister Elżbiety Zalewskiej, która poświęciła swój cenny czas i zgodziła się gościć dzieci wraz z opiekunami w swoim zakładzie.
Dwudziestego drugiego kwietnia z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, przedszkolaki posadziły ozdobne kwiaty. Celem akcji było promowanie postaw proekologicznych. Była to również doskonała okazja do przedstawienia zagrożeń dla naszej planety i dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem jej mieszkańców.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: