Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > Nowe drzwi garażowe dla raciąskiej OSP

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

Nowe drzwi garażowe dla raciąskiej OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Raciążu od lat zmagała się z wysłużonymi drzwiami garażowymi. Koszt wymiany na nowe przekraczał sumę 57 000 zł. Dlatego burmistrz Mariusz Godlewski wraz z druhami zaczął poszukiwać sponsorów, którzy wspomogliby finansowo ich wymianę.
20 marca 2015 roku OSP w Raciążu doczekała się montażu trzech par nowych harmonijkowych, automatycznie otwieranych drzwi garażowych. Dzięki pomocy Burmistrza udało się pozyskać sponsorów: Polmlek Raciąż, GS Raciąż, Zarząd Główny OSP, Bank Spółdzielczy w Raciążu, Remondis Drobin, Gmina Raciąż, Alfa PVC. Wymianą drzwi od strony przygotowania zadania oraz jego przeprowadzenia zajął się burmistrz miasta, natomiast strażacy byli obecni przy montażu, na bieżąco wnosili uwagi i nadzorowali dodatkowo wykonanie.

W obecnej sytuacji strażacy mogą liczyć na wsparcie Burmistrza Godlewskiego. W miarę możliwości finansowych, Ratusz pomoże raciąskiej OSP w remoncie budynku (np. cyklinacji i wylakierowaniu parkietów) . Przeprowadzone zostanie także wymiana nawierzchni podjazdu do garaży oraz wymiana nawierzchni na dojazdach na kostkę brukową. OSP w Raciążu zakupi w tym celu materiały, miasto Raciąż zaś zorganizuje wykonanie powyższych prac zapewniając robociznę.

Zdaniem burmistrza, warto dokończyć całościowy remont budynku OSP, tak aby na wiele lat mógł on dobrze służyć druhom i mieszkańcom. Działanie jednostki jest bardzo ważne dla Raciąża i okolicznych miejscowości. Stąd inwestycje miasta w samochody dla OSP oraz w siedzibę straży.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: