Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > Obowiązek oznaczania nieruchomości

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

Obowiązek oznaczania nieruchomości

Właściciele nieruchomości często nie zdają sobie sprawy z tego, że ciąży na nich obowiązek oznaczeni nieruchomości. Tabliczka z numerem porządkowym powinna znajdować się na każdej posesji.
Zgodnie z prawem geodezyjnym i kartograficznym ( art. 47 b ustawy z dnia 17 maja 1989 r.), każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek jej oznakowania, w ciągu 30 dni od nadania przez daną gminę numeru porządkowego. Tabliczka z numerem powinna znajdować się w widocznym miejscu , na ścianie frontowej budynku. Oprócz numeru porządkowego zamieszcza się również nazwę ulicy lub placu, a w miejscowościach bez nazw ulic, nazwę miejscowości. W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu. Wymóg ten nie jest jedynie urzędniczym wymysłem. Prawidłowe oznaczenie nieruchomości pozwoli na usprawnienie roznoszenia korespondencji przez pracowników Urzędu Miejskiego, poczty, jak również ułatwiłoby to pracę pogotowia ratunkowego oraz innych służb ratunkowych.

Osobom, których nieruchomość nie została oznaczona grozić może nagana, a nawet kara grzywny w wysokości 250 zł. Tak wynika z art. 64 ustawy z dnia 20 maja 1971 r kodeksu wykroczeń.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: