Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Wieści z przedszkola

 

Aktualności

Wydarzenia

Wieści z przedszkola

W ramach rozwijania zainteresowań i pogłębiania wiedzy swoich podopiecznych Miejskie Przedszkole w Raciążu uczestniczy w wielu konkursach: plastycznych, językowych, przyrodniczych, organizuje przeglądy piosenki i tańca, występy teatralne, zawody sportowe, oraz bierze udział w różnorodnych akcjach i programach. Tym razem raciąskie przedszkolaki uczestniczyły w balu karnawałowym, dniu babci i dziadka, czy przedstawieniu teatralnym.
W grudniu dzieci spotkały się z leśniczym, panem Piotrem Borowskim z Nadleśnictwa Płońsk, który opowiedział im o problemach zwierząt, wynikających z nadchodzącej zimy, zawracając uwagę na konieczność otoczenia ich opieką i regularnego dokarmiania w tym trudnym dla nich okresie. Przedszkolaki wybrały się także do Urzędu Pocztowego w Raciążu, obserwowały pracę listonosza i pozostałych pracowników poczty, poznały znaczenie wyrazów: list, paczka, adresat, nadawca, utrwaliły nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz wysłały listy do św. Mikołaja.
8 stycznia Agencja Artystyczna „MAT” z Olsztyna przedstawiła przedszkolakom program „Z wizytą u Pana Kompozytora”. W trakcie spotkania król Muzykolog wprowadził wszystkich we wspaniały czas karnawału.  W połowie lutego maluchy same mogły przeżyć karnawałową atmosferę na zorganizowanym dla nich balu. W trakcie imprezy wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie.
3 lutego 2015 r. po raz kolejny muzycy z Agencji Artystycznej “MAT” zaprosili przedszkolaków na wspaniałą lekcję muzyki zatytułowaną „Przygody Mistrza Koncertmistrza”.  Do przedszkola zawitali także aktorzy z Teatru TAK z przygotowanym przez siebie przedstawieniem - "O pchle co manier nie miała". Przedszkolaki mogli obejrzeć spektakl o źle wychowanej pchle. Morał bajki miał pokazać im jakie skutki niesie za sobą złe zachowanie.
Przedszkolaki obchodzili hucznie dzień babci i dziadka. 12 lutego przedszkolaki przygotowały specjalny repertuar składający się z wierszy, piosenek, tańców oraz krótkich inscenizacji. Zaproszeni goście, wśród których licznie przybili babcie i dziadkowie dumnie patrzyli na występy małych aktorów, których nagrodzili gromkimi brawami.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: