Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Wieści z Przedszkola

 

Aktualności

Wydarzenia

Wieści z Przedszkola

Miejskie Przedszkole w Raciążu, kierowane przez panią dyrektor Iwonę Karpińską, tak jak inne placówki opiekuńczo - wychowawcze tego typu, stara się dbać o wszechstronny rozwój swoich wychowanków, zapewniając im możliwość nauki, zabawy, zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania zainteresowań oraz poznawania otaczającego ich świata.
W ramach rozwijania zainteresowań i pogłębiania wiedzy swoich podopiecznych Miejskie Przedszkole w Raciążu uczestniczy w wielu konkursach: plastycznych, językowych, przyrodniczych, organizuje przeglądy piosenki i tańca, występy teatralne, zawody sportowe, oraz bierze udział w różnorodnych akcjach i programach. Wychowankowie raciąskiego przedszkola mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami, zdobywając dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody, każdy sukces kształtuje twórczą postawę dzieci, wyzwala w nich potrzebę nowych, kreatywnych poszukiwań oraz motywuje je do dalszej, intensywnej pracy.

W ostatnim czasie na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. W okresie przedświątecznym spotkały się one z Mikołajem, obejrzały jasełka oraz zaprezentowały zaproszonym gościom swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Do przedszkola zawitali także aktorzy z Agencji Artystycznej MAT z przygotowanym przez siebie programem – Czas kolędy. Spotkanie było wspaniałą okazją do poznania bożonarodzeniowych obyczajów, śpiewania, kolęd, pastorałek oraz wspólnej zabawy w gronie koleżanek i kolegów.

W grudniu dzieci spotkały się z leśniczym, panem Piotrem Borowskim z Nadleśnictwa Płońsk, który opowiedział im o problemach zwierząt, wynikających z nadchodzącej zimy, zawracając uwagę na konieczność otoczenia ich opieką i regularnego dokarmiania w tym trudnym dla nich okresie. Przedszkolaki wybrały się także do Urzędu Pocztowego w Raciążu, obserwowały pracę listonosza i pozostałych pracowników poczty, poznały znaczenie wyrazów: list, paczka, adresat, nadawca, utrwaliły nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz wysłały listy do św. Mikołaja.

Niezapomnianym przeżyciem dla wychowanków Miejskiego Przedszkola w Raciążu było spotkanie z aktorami z teatru Art. – Re z Krakowa, którzy zaprosili ich na spektakl pt Koziołek Niematołek. Dzieci wraz z tytułowym bohaterem przedstawienia wyruszyły w podróż dookoła świata, odwiedzając odległe kontynenty: Afrykę, Azję, Amerykę Północną Grenlandię, egzotyczne kraje (Egipt, Japonię, Chiny), zapoznając się z ich mieszkańcami, kulturą, obyczajami i językami oraz ucząc się tolerancji i szacunku dla ludzi odmiennych ras narodowości, przekonań i zwyczajów.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: