Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Czy wiesz że ... > Praca i podróże

 

Aktualności

Czy wiesz że ...

Praca i podróże

Wiele osób od dzieciństwa marzy o podróżowaniu - zwiedzaniu dalekich krajów, oglądaniu zabytków i poznawaniu ludzi. Pięknie jest spełniać te marzenia - a jeszcze lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pracować i podróżować. Wiele osób z naszego miasta w ten sposób spędza życie. Dla nich pobyt w Paryżu, Londynie czy Kolonii to nic nadzwyczajnego. Życie ich toczy się w rytm podróży z Raciąża gdzieś daleko, powrót na kilka dni do miasta i kolejny wyjazd. Na zdjęciu australijskie wybrzeże.

Czasem podróże te są zupełnie zaskakujące. Pamiętam kiedyś sytuację, kiedy wybierałem się na kilka dni do Aten. Dowiedziałem się, ze będą tez tam moi koledzy. Było to kilka dni przed wyjazdem. Po zainstalowaniu się w hotelu w Atenach postanowiłem się z nimi spotkać - przyjemnie będzie wypić zimne piwo w letni wieczór pod Akropolem. Dzwonię więc i co słyszę? Sorry, nie jesteśmy w Atenach plany się zmieniły i jesteśmy w Kapsztadzie - usłyszałem. Zaraz, zaraz - w RPA? No tak, zamiast podziwiać Ateny, chłopaki zwiedzali już Przylądek Dobrej Nadziei... i tak jest często - byli w Australii, Malezji, Emiratach Arabskich, we Władywostoku, Tokyo, Libii i w wielu innych krajach. Na zdjęciu świątynia w Libii.

Co to za praca? Otóż mało osób wie w Raciążu, że nasze miasto jest potęgą w wystawiennictwie. Wielu naszych mieszkańców pracuje w firmach organizujących targi i wystawy. Jest to praca bardzo różnorodna. I sprzyjająca poznawaniu innych krajów - zwykle po przyjeździe na miejsce targów, w jeden dzień lub kilka dni montowane jest stoisko. Zaczynają się targi, a dla kolegów czas zwiedzania. Dopiero po kilku dniach znów zaczyna się praca - stoisko trzeba rozmontować. Nie zawsze jest łatwo - czasem trzeba pracować wiele godzin, bo czas otwarcia hali goni, czasem - jak w Indiach - trzeba walczyć z małpami, które kradną ze stoiska co tylko się da... ale też czasem można siąść za sterami nowoczesnego śmigłowca, samolotu czy wielkiego czołgu. Na zdjęciu indyjska budowa

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: