Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Felietony miejskie > Co nowego w Miejskim Zespole Szkół?

 

Aktualności

Felietony miejskie

Co nowego w Miejskim Zespole Szkół?

Rozmowa z panią dyrektor – Marią Chyczewską

Czy ma Pani dużo zajęć związanych z rozpoczęciem roku szkolnego? Czy nie przytłacza Pani ogrom obowiązków?

Przygotowanie i rozpoczęcie roku szkolnego zawsze wymaga dużo pracy i wysiłku. Przydało się moje szesnastoletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora szkoły. Mogę liczyć także na pomoc nauczycieli, których znam bardzo dobrze, bo pracowałam z nimi przez wiele lat.

Ile lat była Pani na emeryturze? Czy przez te lata zaszły duże zmiany w szkolnictwie? Czy wdrożenie się w te zmiany stanowi dla pani dużą trudność?

Na emeryturze byłam sześć lat. Oświata ma to do siebie, że stale zmieniają się przepisy. Będąc na emeryturze, śledziłam nowości w oświacie, teraz wszystko uporządkowałam i wdrożyłam w życie.

Jak się Pani czuła ponownie obejmując stanowisko dyrektora szkoły?

Ponowne objęcie stanowiska dyrektora było dla mnie dużym wyzwaniem. Musiałam przestawić się na inny sposób gospodarowania swoim wolnym czasem. Obawiałam się pierwszego spotkania z Radą Pedagogiczną, ale spotkałam się z życzliwością i zrozumieniem.

Jak się Pani współpracuje z pracownikami?

W czasie swojej długoletniej pracy, nigdy nie miałam większych problemów z pracownikami. Wynikało to z wzajemnego szacunku i zrozumienia innych. Myślę, że współpraca będzie układała się dobrze.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: