Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Felietony miejskie > Refleksje po wiecu z panem Jarosławem Kaczyńskim

 

Aktualności

Felietony miejskie

Refleksje po wiecu z panem Jarosławem Kaczyńskim

Przyjazd pana premiera Jarosława Kaczyńskiego do Raciąża był dużym wydarzeniem. Polityk tej rangi od dawna już w mieście nie był. Pogoda dopisała, przyjechało wiele osób z zewnątrz.


W pizzerii czy w parku można było spotkać znaczących w Prawie i Sprawiedliwości polityków. Organizacja spotkania oraz jego przebieg nieco zaskoczyła, choć właściwie nie powinna, odbyło się zgodnie z zapowiedziami z mediów. Żadnej rozmowy z ludźmi, żadnych kontaktów - własna scena, własne zasilanie, przywiezieni goście, oczekiwanie w samochodach. Pan Jarosław Kaczyński nie zainteresował się ani tym, że obok był Dom Kultury i przedszkole i można np. odwiedzić i zobaczyć jak faktycznie wygląda sytuacja w małych miastach. Park miejski w Raciążu i samo miasto posłużyło jedynie za scenografię. Spotkanie mogło odbyć się gdziekolwiek, nie było w nim żadnych akcentów raciąskich. Właściwie nie było adresowane nawet do mieszkańców naszego miasta. Nie padło chyba w przemówieniu pana Kaczyńskiego nawet słowo Raciąż. Spektakl przygotowany został pod media ogólnopolskie i dla tych mediów.

Osobiście zabrakło mi u organizatorów szacunku do władz miasta. Zdarzenie, które wyglądało jak wyproszenie przez organizatora ze sceny pana burmistrza Janusza Sadowskiego, któremu na chwilę udało się tam wejść, zrobiło na mnie bardzo złe wrażenie. Można nie zgadzać się z częścią działań burmistrza, jednak wypada uszanować urząd i gospodarza miasta, szczególnie jeśli korzysta się z jego gościnności. Tym bardziej, że widać było szczere zaangażowanie burmistrza po stronie kandydata. Naklejona plakietka, wysoko uniesione ręce w oklaskach czy też zaproszenie na spotkanie wywieszone w Urzędzie Miasta. Choć to akurat jest wbrew dobrym zwyczajom nie angażowania urzędu w kampanię prezydencką.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: