Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > Oświetlenie Dużego Parku

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

Oświetlenie Dużego Parku

Każdy mieszkaniec osiedla Jana Pawła II oraz wszyscy Ci, którzy wieczorem muszą przejśc przez Duży Park, wiedzą, jak jest to trudne z powodu panujących tam ciemności. Temat notorycznego psucia lamp oświetleniowych był wielokrotnie przedmiotem interpelacji. Radny Mariusz Godlewski wiele razy wnioskował o naprawę oświetlenia oraz wymianę słupów i lamp. Problem ten był także przedmiotem wniosku radnych Bogusława Jeżaka, Mariusza Godlewskiego oraz Andrzeja Staniszewskiego o uwzględnienie tej inwestycji w budżecie na rok 2010.


Z informacji uzyskanych od Burmistrza Raciąża wynika, iż problem ten w najbliższym czasie zostanie rozwiązany. Słupy zostaną wymienione na inne i oświetlenie naprawione. Wymiana powinna zakończyc się w najbliższym czasie - do końca października. Dotychczas wymiana była odsuwana w czasie ze względu na kompleksowy program rewitalizacji parku miejskiego. Rewitalizacja ma odbyc się z pomocą środków unijnych. Złożony został odpowiedni wniosek o dofinansowanie. Niestety nie wiadmomo jednak, kiedy i czy w ogóle dojdzie do rewitalizacji. Stąd decyzja o wymianie oświetlenia jeszcze przed zimą.

Przypomniec należy, iż nie jest to jedyna interpelacja radnego Godlewskiego w sprawie dużego parku. Wcześniejsze interpelacje dotyczyły błota na głownej alei w parku miejskim i złozeniu wniosku o utwardzenie alei. Po interpelacji burmistrz Janusz Sadowski zdecydował po inetrepelacji o wyłożeniu alei kostką brukową. Położenie kostki brukowej to istotna inwestycja dla wielu mieszkańców osiedla Jana Pawła II oraz wszystkich osób korzystających z parku miejskiego. Jest to bowiem główna droga z osiedla do centrum miasta. W dni deszczowe ciężko było nia przejśc. Obecnie nie ma już tego problemu.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: