Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Forum użytkowników

 

Forum użytkowników

Forum użytkowników

Tylko dla zalogowanych użytkowników

!!! UWAGA WAŻNA INFORMACJA !!!

Zmiana zasad działania forum. Chętnych do wypowiadania się proszę o kontakt na raciaz.eu@wp.pl.

Użytkownik
 • BTM2012-10-10 23:40:11
 • Witam, a co się dzieje z tą uchwałą co podjeła Rada Miejska o przeprowadzeniu referendum jest podpisana juz orjętuje się ktoś z szanownych forumowiczów. Ludzie róbcie coś bo Sadowski całkowicie do cna zniszczy Raciąż. Jak uchwała nie weszła w życie to zgłoście sprawę komisarzowi wyborczemu i komisarz wyznaczy termin referendum jak najszybciej.
Użytkownik
 • antyfelek2012-10-10 11:27:29
 • Jasne, że będą. Wszystko jest realizowane zgodnie z bardzo precyzyjnie nakreślonym scenariuszem. Pan burmistrz, nasz ojciec rodzony, nawrócił się, dostrzegł jakim złem są wiatraki, walczy ramię w ramię z mieszkańcami, ale biedak nic nie może. Najpierw robił wszystko, delikatni powiem - naginając procedury, aby wiatraki powstały. Teraz udaje, że ich nie chce. Wydał odmowną decyzję, ale tak dziecinnie i źle ją umotywował, że została zaskarżona przez inwestora i następnie uchylona. Pan burmistrz pomylił nawet liczbę wiatraków. Biedak nie pozwolił na budowę 5, a inwestor chciła 4. No takie niedopatrzenie ... I teraz burmistrz powie - ja nie chciałem, tak jak wy kochani mieszkańcy, ale przepisy są takie, że ja nic nie mogę. I wiatraki niedługo będą, nie ma odwrotu.
Użytkownik
 • felekkartofelek2012-10-10 08:34:39
 • to będą w końcu te wiatraki ?! myślałem, że mieszkańcy jasno dali Sadowskiemu do zrozumienia, że nie chcą tej inwestycji. To szkoda nie tylko dla miasta ale i dla gminy, a przede wszystkim - dla środowiska !!! Myślę, że rada miejska powinna zablokować tę haniebną inwestycję we współpracy z radą gminy, instytucjami ochrony środowiska, a kto wie - może najlepiej poprosić o wsparcie pomoc i kampanię organizacje ekologiczne. Sadowskiemu chodzi o to żeby sprzedać kolejny kawałek miejskiego terenu, bo kasy na interwencje i zapomogi mu brakuje, a jego elektorat ma potrzeby. On nie liczy się z interesem miasta i dobrem społeczeństwa. Wie, że jeśli zapewni pewnej grupie mieszkańców odpowiedni socjal, to nawet rządząc nieudolnie ma szansę na co najmniej jeszcze jedną kadencję. Chory kraj, chore miasteczko, chorzy ludzie ...
Użytkownik
 • antyfelek2012-10-10 06:58:01
 • Za chwilę w tej okolicy będą wiatraki. I będzie po walorach. Ale kto by tam się jakimiś ptaszkami przejmował, jak taka kasa wchodzi w grę...
Użytkownik
 • Michal2012-10-09 23:49:55
 • Ano dobre! :) Chodzi mi o Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy Pólka Raciąż. Mamy bardzo duże zbiorowisko ptactwa, ok 100 gatunków w tym 4 wpisane do czerwonej księgi, na Mazowszu próżno szukać takich zbiorowisk. Na całej Równinie Raciąskiej nie ma takiego fajnego kompleksu: wydm, rozległych bagien, łąk, rzek. A wiec, jest czym się chwalić! Wizytówką Raciąż i okolic powinno być m.in Zespół... Można zrobić przedstawienie (przebrać dzieciaki za ptaki ;) ), hepening, konkursy z wiedzy o okolicy w szkole, także izbę Zespołu itp. Sochocin ma guziki, a Raciąż wspaniałą przyrodę.
Użytkownik
 • felekkartofelek2012-10-09 23:09:38
 • :0 TAKI LOKALNY ŻART, JAKBY SIĘ KTOŚ MIAŁ ZBULWERSOWAĆ :) NIE SĄDZĘ MICHALE, ŻEBY KTOŚ SIĘ DOMYŚLAŁ, WIĘC UDZIEL ODPOWIEDZI.
Użytkownik
 • felekkartofelek2012-10-09 23:08:02
 • ... PIEROGI ŻYCHOWSKIE - Z FARSZEM ZE SKARPETEK I KISZONEJ KAPUSTY ... :)
Użytkownik
 • Michal2012-10-09 21:41:51
 • Prezentowała swoje walory, aczkolwiek nie co skromniej gmina Naruszewo. Naszej gminy brakło, jak się dowiedziałem "bo nic ciekawego nie mamy do zaprezentowania...". Mamy jedną wielką atrakcję, którą wogóle się nie chwalimy, a która mogła by jak te Sochocińskie guziki stać się "logiem" dla całej gminy Raciąż. Czy może już ktoś się domyśla?
Użytkownik
 • Michal2012-10-09 21:37:21
 • Jestem pod wrażeniem gminy Sochocin jak wspaniale wylansowała swoje guziki. Od pewnego czasu obserwuję, jak prowadzą spójną promocję tego kulturowo/historycznego dobra. Oglądałem wystawę w MODR, odwiedziłem izbię guzikarstwa w Sochocinie, oglądałem film dokumentalny, "podkradłem" kilka ulotek i albumików na ostatnim Jesiennym Jarmarku. Rozmawiałem z młodymi osobami z gminy, które chętnie i z prawdziwą przyjemnością opowiadały historie guzikarstwa. Loga, kolory, czcionki itp. na materiałach reklamowych są spójne, podobne, i to wszystko robi wspaniałe wrażenie. Może wiele osób nie zwraca na to uwagi, ja tak. To wszystko jest bardzo dobrze przemyślane i sądzę, że nie jedna a sztab charyzmatycznych osób stoi za tym dziełem. BRAWO!!!
Użytkownik
 • Michal2012-10-09 21:28:14
 • Dzień dobry wszystkim! Mam pomysł na happening, przedstawienie, zwał jak zwał.. Chodzi o to by połączyć elementy sztuki teatralnej z tym co najcenniejszego gmina Raciąż ma w swoich granicach :) Bo ziemie u nas liche, z przemysłem też kiepawo, ale mamy coś czym WOGÓLE się nie chwalimy! A jest jedyne i niepowtarzalne sądzę, że na całym Mazowszu. Chwila na zastanowienie... Czy ktoś już zgadł?

Strona: 2 z 46Przejdź do strony:1234 ..... 46

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: