Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Felietony miejskie

 

Felietony miejskie

Felietony miejskie

Opis do podstrony felietony miejskie

2014-04-21 13:52:07

DOBRA SZKOŁA CZYLI JAKA?

Pytanie to zwykle o tej porze roku dręczy uczniów i ich rodziców szczególnie wtedy, kiedy stają przed koniecznością wyboru nowej szkoły. Dlatego też pewnie ukazał się w „Dużym formacie’ – dodatku do „Gazety wyborczej” - wywiad Tomasza Kwaśniewskiego z minister edukacji Joanną Kluzik - Rostkowską zatytułowany „Ustawmy ławki w podkowę”. Jedno z pierwszych pytań brzmiało „co to znaczy dobra szkoła?”. Odpowiadając na nie, pani minister zwróciła uwagę na dwie sprawy: dobra, to znaczy mała, bo tam dzieci czują się bezpiecznie, wszyscy wszystkich znają i nie ma mowy, by, na przykład, prześlizgnął się do niej handlarz narkotyków; i dobra to znaczy elastyczna, dopasowująca się do potrzeb uczniów. Właśnie w takiej szkole pracuję już od wielu lat i chciałabym się podzielić swoimi refleksjami na ten tak ważny temat.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-13 22:05:17

Zmiany w MCK

W Miejskim Centrum Kultury zmiany wprowadzone przez Burmistrza Miasta - powołanie nowego dyrektora, nastawienie na współpracę i pozyskiwanie środków z zewnątrz zaczynają przynosić rezultaty. Wiązało się to także z restrukturyzacją placówki.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-13 22:00:14

Realizacja zadań 2013 – MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest instytucją, której celem jest niesienie pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Przede wszystkim tym, którzy korzystając z własnych środków nie są w stanie sobie poradzić. Każdego roku MOPS sporządza sprawozdanie ze swoich ubiegłorocznych działań.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-10 21:58:04

Zadania gminy

Gmina w Polsce jest jedną z podstawowych jednostek samorządowych. Jej zadania podzielić można na własne oraz zlecone. Realizuje potrzeby swoje jak i te narzucone odgórnie. Samo słowo gmina pochodzi od niemieckiego zwrotu „Gemeinde”, który oznacza komunę czy też społeczność.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2013-09-01 15:24:15

Co nowego w Miejskim Zespole Szkół?

Rozmowa z panią dyrektor – Marią Chyczewską

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(3)Komentarze(0)

2012-09-25 11:36:33

Wnioski po terminie, nieprzesyłanie wymaganych informacji czyli jak burmistrz Sadowski z opłatami walczył

W trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, radny Mariusz Godlewski zapytał burmistrza Janusza Sadowskiego, kto jest winien temu, że miasto poniesie ogromne koszty odsetek i egzekucji ponad nałożone opłaty. Przypomnijmy, że chodzi tu w chwili obecnej o ponad 400 000 złotych dodatkowych kosztów. Burmistrz odpowiedział, że to on czyli Janusz Kazimierz Sadowski jest temu winien. Jednak kiedy radny Godlewski zapytał, jakie konsekwencje poniesie w takim razie burmistrz za to, że mieszkańcy miasta będą musieli zapłacić 400 000 złotych praktycznie je tracąc, burmistrz Sadowski już jakby zapomniał, co powiedział wcześniej i zapytał radnego, to pan uważa, że ja za wszystko jestem winien, tak? Potem zaczął mówić o swoich działaniach, pracy urzędników itd…

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 2 z 5Przejdź do strony:12345

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: