Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Felietony miejskie

 

Felietony miejskie

Felietony miejskie

Opis do podstrony felietony miejskie

2010-02-06 00:25:33

Puls Raciąża

Gazeta Miejska Puls Raciąża jest jednym z nielicznych narzędzi do komunikowania się władz miasta z mieszkańcami. Jest miejscem, gdzie można przeczytać o tym co wydarzyło się w mieście, o tym co boli lub cieszy mieszkańców. Otóż właśnie. Czy jest?

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2010-02-01 00:21:16

Kto blokuje zatrudnianie w Raciążu?

W ostatnich dniach dowiedziałem się, że ja - czyli radny Mariusz Godlewski - wstrzymałem w mieście przyjmowanie pracowników na prace interwencyjne. Ludzie przeze mnie nie mają pracy, dzieci są głodne a rodzice występują po zasiłki. Rozpowszechniana w ten sposób plotka wśród osób starających się o pracę i wśród innych mieszkańców miasta jest tak idiotyczna, że być może nie warto jej nawet komentować. Jednak trzeba to zrobić. Dotyka bowiem najważniejszych spraw ludzi - ich codziennego życia, pracy, pieniędzy. Nie mówiąc już o tak oczywistych rzeczach, jak zwykła prawda, przyzwoitość i obowiązujące reguły prawne.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2009-11-26 23:58:09

Demokracja?

Dzień lub dwa temu dość późnym wieczorem zadzwoniła mi komórka. Patrzę - dzwoni jeden z radnych. Co Wy tam robicie znowu opisaliście Burmistrza. Słucham z niedowierzaniem. O co chodzi, jeśli już, to nie Wy tylko ja, bo najczęściej sam piszę teksty na stronę, a po drugie, niestety rzadko mam czas coś pisać ostatnio, co stwierdzam z ubolewaniem. Więc zaskoczony zapytuję jeszcze raz, ale o co chodzi, w ostatnim czasie napisałem dwie krótkie informacje dotyczące nawet nie naszej gminy, co więc radny przeczytał?

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2008-01-18 13:59:43

Przejęcie ośrodka zdrowia w Raciążu

W dniu 18 stycznia 2008 roku Rada Miasta Raciąża w drodze uchwały wyraziła zgodę na przyjęcie darowizny od Rady Powiatu Płońskiego w postaci budynku ośrodka zdrowia w Raciążu. Uchwała nie została podjęta jednogłośnie. Czterech radnych wstrzymało się od głosu. Budynek ośrodka zdrowia po zmianach administracyjnych na początku lat 90tych ubiegłego wieku został własnością Powiatu Płońskiego, a jego administracją zajmował się ZOZ w Płońsku. Obecnie na terenie budynku w Raciążu prowadzone są między innymi dwie praktyki lekarzy rodzinnych oraz poradnia okulistyczna. Część pomieszczeń zajmuje Pogotowie Ratunkowe.

Na zdjęciu ośrodek zdrowia na początku lat 60tych, jak widać wyglądał wówczas tak samo jak dziś

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2007-03-07 07:19:29

"Śmietnik szeroki, którego okiem..."

Od pewnego czasu przewija się w Księdze Gości temat wysypywania śmieci za Kościołem. Są one tam wywożone samochodami i wysypywane wprost do bagna, na łąki bądź przy drodze. Z dyskusji jaka się rozwinęła w Księdze Gości wynika, że śmieci te częściowo zostaną posprzątane jak to się kiedyś mówiło w "czynie społecznym". Mam nadzieję, że uda się to zrobić. I jeszcze większą nadzieję, że do wszystkich dotrze, że tak nie należy robić - bagno to nie wysypisko. Również dotrze to do Policji, która czasem powinna przejechać się w tamte rejony i zerknąć, z czym i po co jeżdżą tam samochody i ciągniki.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 5 z 5Przejdź do strony:12345

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: