Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Felietony miejskie

 

Felietony miejskie

Felietony miejskie

Opis do podstrony felietony miejskie

2011-04-29 20:42:42

Rekultywacja wysypiska i opłaty środowiskowe

Jednym z największych wyzwań stojących przed Raciążem była i częściowo jest rekultywacja terenu wysypiska miejskiego. Wysypisko zajmuje około 1.40 hektara. Działki na których wybudowano wysypisko należały do niedawna do kilku właścicieli. Część ziemi była własnością Agencji Rolnej, część osób prywatnych. W celu przeprowadzenia rekultywacji wysypiska najpierw należało uzyskać prawo własności działek, o co zabiegał od jakiegoś czasu burmistrz Janusz Sadowski oraz Rada Miejska. Starania te odbywały się pod presją czasu, gdyż kolejne wyznaczane terminy na rekultywację wysypiska były bardzo krótkie i szybko mijały, potem jednak były przedłużane. Cały czas istniało zagrożenie, że na miasto mogą zostać nałożone kary, mówiło się o karze rzędu nawet miliona złotych. Jakiś czas temu rekultywacja wysypiska ruszyła.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2011-04-15 20:30:53

Najważniejsi są mieszkańcy

Podstawowym prawem każdego mieszkańca Raciąża jest oczekiwanie od burmistrza Janusza Sadowskiego oraz od Urzędu Miejskiego w Raciążu odpowiadania na składane do urzędu pisma i podejmowania decyzji w wyznaczonych przez prawo terminach. Niestety część mieszkańców skarży się, iż składa podania do urzędu i nie otrzymuje żadnej odpowiedzi, lub otrzymuje ją po długim czasie. Burmistrz twierdzi, że są to przypadki jednostkowe. Jednak zgodnie z prawem nie powinno takich być w ogóle, a poza tym zdarzają się ciągle – w poprzedniej i obecnej kadencji również. Mieszkańcy skarżą się do radnych, radni pytają jednak takie sprawy ciągle wracają. Jedną z takich spraw była sprawa mieszkańca Raciąża, który przez kilka lat nie mógł się doczekać decyzji burmistrza w sprawie posiadanych nieruchomości. Przy tym nie chodzi o to, żeby burmistrz wydawał zawsze decyzję oczekiwaną przez obywatela, ale żeby wydał ją w ogóle. Wówczas mieszkańcy wiedzą co robić, mogą się odwołać itd. Bez wydanej decyzji czekają bezsilni i nie mogą nic zrobić. Jeśli to wiąże się z planami inwestycyjnymi lub finansowymi, może to być szczególnie dokuczliwe i brak decyzji przynosić może wymierne szkody.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2011-04-04 21:12:10

Zagrożenie powodziowe w Raciążu

W ostatnim czasie mieszkańcy naszego miasta wielokrotnie odczuli, że Raciąż jest miastem leżącym w dolinie dwóch rzek, które choć niewielkie, mogą przysporzyć poważnych kłopotów. Raciążnica i Karsówka co jakiś czas stwarzają zagrożenie powodziowe dla części miasta. W tym roku było to szczególnie dramatyczne. Zalany stadion i park miejski. Odcięta najkrótsza droga z osiedla Jana Pawła II do centrum miasta. Stało się to tym dotkliwsze, że w sam stadion miasto włożyło około 800 000 złotych - w remont płyty i otoczenia. Wszystko znalazło się pod wodą, kolejny już raz. Woda podtopiła piwnice w blokach na Jana Pawła, zalała posesje nad Karsówką oraz wiele innych miejsc.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2010-11-19 01:03:47

O budżecie i inwestycjach czyli propoaganda a rzeczywistość

W materiałach wyborczych burmistrza Janusza Sadowskiego na pierwszym miejscu eksponowana jest tabela z kilkoma informacjami z budżetów na rok 2007 oraz rok 2010. W dochodach roku 2007 widnieje kwota blisko dziesięciu milionów złotych. W roku 2010 zaś wpisano kwotę siedemnastu milionów. Nie ma do tych liczb żadnego komentarza, z czego wzięło się to zwiększenie dochodów i jaki jest wpływ na ten wzrost pana Sadowskiego.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(1)

2010-05-26 00:53:51

Refleksje po wiecu z panem Jarosławem Kaczyńskim

Przyjazd pana premiera Jarosława Kaczyńskiego do Raciąża był dużym wydarzeniem. Polityk tej rangi od dawna już w mieście nie był. Pogoda dopisała, przyjechało wiele osób z zewnątrz.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2010-04-08 00:35:25

Budowa sali gimnastycznej czyli jak to się u nas robi wyłącznie za swoje ...

Gmina Radzanów wybudowała halę sportową za kwotę 3 milionów złotych wykładając z własnego budżetu kilkaset tysięcy złotych. Miasto Raciąż buduje salę gimnastyczną za kwotę półtora miliona złotych nie otrzymując jak do tej pory z środków zewnętrznych nawet złotówki na ten cel. Dlaczego tak się dzieje?

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 4 z 5Przejdź do strony:12345

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: