Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Felietony miejskie

 

Felietony miejskie

Felietony miejskie

Opis do podstrony felietony miejskie

2012-09-11 15:57:25

Nowa koncertowa rola burmistrza

Na scenie raciąskiego domu kultury odbyło się już wiele koncertów. Grały takie zespoły jak Farben Lehre, Hunter, Armia, Lao che i wielu innych. Jakoś nie widać było na tych koncertach burmistrza Sadowskiego. Nie wiadomo, czy nie miał czasu, nie lubił płatnych biletów czy też po prostu nie znosił takich imprez. Generalnie prawie na koncertach tego typu odbywających się na scenie MCKSiR nie bywał. Był oczywiście wyjątek – koncerty bezpłatne. Festyny, na które przychodzi wielu mieszkańców. Tam pan burmistrz jak najbardziej bywał – rozmawiał, kłaniał się i uświadamiał (gdyby ktoś nie zauważył) jak właśnie wiele dzieje się w Raciążu. Nawet otwierał ze sceny rzeczone imprezy, dzięki czemu na pewno każdy mógł go zauważyć.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2012-08-22 22:33:53

Dokąd podążasz Miejski Zespole Szkół w Raciążu?

Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. To już kolejny rok, kiedy wszystkie szkoły miejskie i przedszkole działają jako jeden zespół. Jeszcze w ubiegłej kadencji burmistrz Sadowski zaproponował połączenie Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Raciążu w jeden Miejski Zespół Szkół w Raciążu. Pomysł ten wzbudził wiele kontrowersji, pojawiły się głosy sprzeciwu pośród nauczycieli. Podnoszono, że te szkoły skupiają dzieci w różnym wieku, z innymi potrzebami w zakresie edukacji oraz różnymi celami i problemami wychowawczymi. Poza tym mówiono, że tak naprawdę nie chodzi o zmiany w funkcjonowaniu, tylko o sposób na pozbycie się dyrektorów szkól i wprowadzenie tam ludzi nowego burmistrza. Zdaniem części nauczycieli połączenie szkół miało pogorszyć ich funkcjonowanie i spowodować gorsze wyniki w nauce u uczniów.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2012-03-23 13:45:49

Podatki w Raciążu wysokie czy niskie?

W roku 2012 Rada Miejska w Raciążu na wniosek Burmistrza Miasta nieznacznie zwiększyła wysokość podatku od nieruchomości. Jak widać z zestawienia podatków w tabeli pomimo tej niewielkiej podwyżki Raciąż ma jedne z najniższych podatków i wszystkie kształtują się poniżej średniej wysokości podatku w całym regionie.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2012-01-09 22:23:02

Z drugiej strony puszki ...

Niedziela rano, ciemno za oknem. Pobudka w telefonie, brzęczy, brzęczy, brzęczy …. Trzeba wstawać i szybko biec do domu kultury. Dziś 8 stycznia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz dwudziesty. Tak jak większość radnych z Raciąża zgłosiłem się jako wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 7.40 mamy spotkać się w sztabie i ruszać z puszkami w miasto. Będziemy zbierać pieniądze na wcześniaki i kobiety w ciąży chore na cukrzycę. Prawie wszyscy zjawiamy się o umówionej godzinie i odbieramy nasze dzisiejsze wyposażenie. Identyfikator, puszka. Jesteśmy nowi, więc dodatkowo dziewczyny ze sztabu informują nas, że jak będzie nam zimno to możemy zajrzeć po gorące napoje do MCK. Przez cały dzień będzie gorąca herbata, kawa oraz kanapki i ciastka. Koleżanki pracujące na miejscu w domu kultury przygotowują napoje i posiłki na bieżąco. To już ich kolejny finał. Rozmawiamy trochę. Okazuje się, że jest nas - zbierających 25 osób. Wydaje się nam, że to dość sporo, powinno być ok. Dla części młodzieży to już kolejny finał. Mają wprawę w zbieraniu datków.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2011-09-15 21:44:50

Samorząd w Raciążu - wojna czy współpraca

Wywiad z Mariuszem Godlewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Raciążu

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2011-04-29 20:56:04

Dla kogo praca w Raciążu?

Problem zdobycia pracy w Raciążu od lat jest jednym z trudniejszych dla mieszkańców miasta. Szczególnie dla ludzi młodych, którzy często aby otrzymać dobrą pracę muszą wyjeżdżać z miasta. Trudna jest też sytuacja osób starszych. Duże oczekiwania w kwestii poprawy warunków w tym względzie są wobec władz miejskich. Z wieści dochodzących z ratusza wynika, że na biurku burmistrza jest już ogromna ilość podań o pracę. Dużo obietnic padło w trakcie kampanii wyborczej, stąd mieszkańcy zwracają się o ich spełnienie do włodarza miasta.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 3 z 5Przejdź do strony:12345

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: