Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności

 

Aktualności

Aktualności

Informacje dla mieszkańców o bieżących sprawach - miasta i jego mieszkanców

2015-12-18 16:43:09

Janusz S. były burmistrz Raciąża prawomocnie skazany

W dniu 18 grudnia 2015 roku Sąd Okręgowy w Płocku skazał prawomocnym wyrokiem byłego burmistrza Raciąża Janusza S na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Sąd potwierdził winę byłego burmistrza za zatajenie w dokumentacji przetargowej informacji o konieczności rozbiórki budynku Urzędu Miejskiego w Raciążu.

Daje to z możliwość odzyskania prawie pół miliona złotych odszkodowania od byłego burmistrza przez Miasto Raciąż. Skazanie Janusza S. przez sąd karny ostatecznie świadczy o winie byłego burmistrza.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-10-28 22:22:17

1,5 mln złotych dla Raciąża

Na początku października w Raciążu miało miejsce spotkanie mieszkanców Raciąża z Panią premier Ewą Kopacz. Spotkanie to zaowocowało deklaracją ze strony władz o przyznanie miastu subwencji w wysokości 1,5 mln zł.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-10-22 22:18:47

Iść czy nie iść na referendum w Raciążu?

W dniu 28 września 2015 roku grupa mieszkańców Raciąża złożyła powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w Raciążu, którego przedmiotem ma być odwołanie Rady Miejskiej w Raciążu oraz Burmistrza Miasta Raciąż. W imieniu komitetu dokument podpisał odwołany za sytuację w spółce były prezes PGKIM sp. z o.o. Sławomir Wesołowski. W skład komitetu weszli: Arceusz Dariusz, Bodek Aurelia, Kawczyńska Emilia, Karwowska Dorota, Kozłowski Wiktor, Krakowski Ryszard, Marlęga Konrad, Ogiński Mariusz, Paszkiewicz Ewa, Romanowski Tomasz. Z informacji prasowych oraz od mieszkańców miasta wynika, że inicjatorem referendum stojącym w cieniu całej sprawy jest były burmistrz Raciąża Janusz S.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami komitet inicjujący referendum lokalne może złożyć pięciu dowolnych mieszkańców miasta. Wystarczy pięć podpisów, aby wszcząć całą procedurę.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-08-11 09:30:33

NFOŚiGW ogłosił nabór wniosków WFOŚiGW w ramach programu Prosument

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z początkiem sierpnia uruchamia nowe nabory wniosków w ramach programu Prosument. Skorzystać z niego mogą samorządy, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-08-11 09:28:27

Bezpłatne podręczniki i ćwiczenia dla uczniów w roku szkolnym 2015/2016

To już drugi rok reformy MEN ,,Darmowe podręczniki” . Od września wchodzą w życie nowe zmiany, a nowe podręczniki dostaną uczniowie nie tylko z podstawówki.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-08-11 09:26:37

Stypendia dla najzdolniejszych rozdane

To była jedna z najmilszych uroczystości wieńcząca rok szkolny. Najzdolniejsi uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Raciążu w lipcu odebrali rąk burmistrza stypendia.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 2 z 54Przejdź do strony:1234 ..... 54

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: