Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności

 

Aktualności

Aktualności

Informacje dla mieszkańców o bieżących sprawach - miasta i jego mieszkanców

2015-05-19 12:13:30

Szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu - Szkołą Nowej Generacji cz 2

Serwisy społecznościowe można wykorzystać do potrzeb szkolnych. Jedną z możliwości jest tworzenie i prowadzenie wspólnie z uczniami profilu szkoły. Jest to miejsce wymiany informacji, ciekawych linków, komentowania sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych, prezentowania i rozpowszechniania.

Naszą ambicją jest wdrożenie w najbliższym czasie kolejnych narzędzi komunikacyjnych w technologii ITC, jak też położenie w procesie nauczania większego nacisku na pisanie przez uczniów blogów, tworzenie własnych tematycznych stron internetowych, jak też wykorzystanie możliwości Khan Academy. Jest to prywatna platforma edukacyjna stworzona przez Sala Khana, za pomocą której można oglądać bezpłatne filmy z różnych dziedzin wiedzy (matematyki, biologii, chemii, fizyki, historii, finansów czy też informatyki). W serwisie znaleźć można interaktywne ćwiczenia do wybranych zagadnień. Nauczyciel, śledząc na bieżąco postępy swoich wychowanków, natychmiast wie, które treści kształcenia nie zostały przez nich opanowane i może zastosować indywidualne podejście do każdego z nich.

Nowoczesna placówka oświatowa XXI wieku nie powinna być ściśle związana z konkretnym miejscem, lecz stwarzać słuchaczom lub uczniom możliwość rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy w wymiarze wirtualnym, bez względu na to, gdzie się oni aktualnie znajdują.

Dlatego także dla słuchaczy Policealnych szkól dla dorosłych, wdrażana jest nowoczesna e-learningowa forma nauczania.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-05-10 15:01:52

Wieści z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu

Garść informacji na temat wydarzeń w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-05-09 14:59:25

Wielki remont MCKSiR

Wielki remont MCKSiR dobiegł końca. Budynek pamiętający jeszcze czasy PRL, doczekał się w końcu modernizacji. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach w Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-04-29 14:52:08

„Finansoaktywni. Misja: Podatki”

Program edukacyjny Ministerstwa Finansów - „Finansoaktywni. Misja: Podatki” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli gimnazjów. Stara on się przybliżyć wiedzę i odpowiedzieć na takie pytania jak: Czym są podatki, dlaczego należy je płacić? Co z tego mamy?

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-04-23 14:50:22

Postaw na słońce

Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół dołączyli do ogólnopolskiego konkursu ,,Postaw na słońce”. Pod kierunkiem Pani Moniki Marciniak oraz Pani Magdaleny Bylińskiej powstały filmy promujące wykorzystanie energii słonecznej.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-04-23 14:47:07

Stop wypalaniu traw

Przedwiośnie oraz wiosna, to okres w którym wzrasta liczba pożarów. Bezmyślne wypalanie traw niesie zagrożenie nie tylko dla ludzi i zwierząt, ale także roślin.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 5 z 54Przejdź do strony:1 ..... 456 ..... 54

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: